اطلاعیه های صبانت


مراحل ثبت نام اینترنت پر سرعت صبانت

در صورتی که مشترک جدید در شهر تهران می باشید و درخواست سرویس اینترنت پر سرعت از شرکت صبانت را دارید می بایست ابتدا به بخش مناطق تحت پوشش رفته و پیش شماره ی تلفن مورد نظر را وارد کرده و اگر شماره تلفن مورد نظر، تحت پوشش خدمات شرکت صبانت باشد، نام مرکز مخابراتی شما نمایش داده می شود و سپس می توانید با ثبت نام اطلاعات خود در بخش فرم درخواست به خریداری سرویس مورد نظر خود اقدام نمایید.

بدیهی است پس از تکمیل فرم درخواست و ارسال اطلاعات شما، بین 4 تا 10 روز کاری رانژه خط و راه اندازی سرویس اینترنت پر سرعت زمان خواهد برد.

پس از انجام دایری، کارشناسان شرکت صبانت جهت نصب و راه اندازی با شما مشترک گرامی تماس خواهند گرفت.


در صورتی که در حال حاضر مشترک اینترنت پر سرعت صبانت می باشید و قصد تمدید سرویس و یا خریداری سرویس جدید را دارید، می توانید به قسمت تعرفه ها مراجعه کرده و پس از انتخاب و خریداری سرویس مورد نظر درخواست شما پس از 15 دقیقه فعال شده و قابل استفاده می باشد.

انتقال حجم به سرویس جدید

در راستای اهداف مشتری مدارانه و ارج نهادن به درخواست های مشترکین عزیز، صبانت طی‏ سال های اخیر اقدام به انتقال حجم سرویس قبلی به دوره جدید نموده است. از آنجایی که جلب رضایت مشتریان بزرگترین هدف صبانت است ، اولین سرویس دهنده اینترنتی کشور بوده ایم که در سال ‏های متمادی اقدام به انتقال حجم‏ های اضافی و باقی مانده از سرویس‏های قبلی مشترکان خود به دوره جدید نموده‏ ایم.

به اطلاع شما عزیزان می رساند که شرایط انتقال حجم باقی مانده به شرح ذیل می باشد ؛
1- حجم باقی‏مانده از سرویس اصلی مشترک :
مشترک می‏بایست 72 ساعت قبل از پایان زمان سرویس فعال خود ، اقدام به خرید سرویس جدید نماید.
تبصره: سرویس خریداری شده می بایست از نظر مدت زمان ، حجم و قیمت ، معادل یا بالاتر از سرویس قبلی باشد.
2- حجم باقی‏مانده از بسته‏ های حجم اضافه :
حجم اضافه خریداری شده بدون هیچ قید و شرطی به دوره جدید انتقال داده می ‏شود.
لازم به ذکراست حجم های هدیه و حجم های باقی مانده از دوره های ماقبل که یکبار انتقال پیدا کرده ‏اند ، قابل انتقال به دوره جدید نمی ‏باشند.

مشترک گرامی توجه داشته باشید که با توجه به ارائه سرویس ‏های جشنواره صبانت و کاهش قیمت در برخی سرویس های شش ماهه و یکساله ، می‏بایست جهت انتقال حجم ، تمامی شرایط بند 1 را رعایت نمایید.

کسب رتبه نخست از نظر شاخص رسیدگی و نهایی کردن شکایات از طرف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی با اشاره به گزارش دوره ای سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات(195) در سال 94، از رضایت60 درصدی مراجعین به این سامانه خبر داد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دکتر فرنقی زاد عنوان کرد: سامانه 195 بیش از 836 هزار تماس را پاسخگویی کرده که حدود 97 درصد در همان مرحله ابتدایی توسط کارشناسان این سامانه راهنمایی شده اند و 17 هزار 500 تماس نیز در بخش ثبت و پیگیری الکترونیکی درخواستها ثبت شده است که رسیدگی کامل به بیش از 94 درصد آنها صورت گرفته و مختومه شده که از این نظر یک رکورد محسوب می شود.

وی خاطر نشان کرد: در این میان بیش از 60 درصد افرادی که درخواست آن ها به راحتی قابل حل نبوده و در سامانه ثبت شده است. پس از طی مراحل رسیدگی اعلام رضایت کامل داشته اند.

به گفته فرنقی زاد در بین اپراتورهای ارتباطی در سال 94؛ از نظر میزان رضایت مشترکین از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات یا درخواستهای ثبت شده در این سامانه؛ شرکت مخابرات ایران(ثابت و همراه) 57 درصد، رایتل 50 درصد و ایرانسل 44 درصد رضایت مردم را کسب کرده اند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی افزود: همچنین در همین دوره زمانی نظر مردم در خصوص پاسخگویی اپراتورها، تعداد درخواستها/ شکایات مختومه با پاسخهای قابل قبول؛ مخابرات ایران(ثابت و همراه) و رایتل 97 درصد و ایرانسل 96 درصد بوده که پاسخگویی و مختومه شده اند.

فرنقی زاد افزود: همچنین در بین شرکتهای ارائه دهنده خدمات فناوری اطلاعات؛ میزان رضایت مشترکین از نحوه رسیدگی و پاسخگویی اپراتورها به شکایات/ درخواستهای ثبت شده، شرکت داده پردازی فن آوا با 89 درصد، پیشگامان توسعه ارتباطات با 77 درصد و داده گستر عصر نوین با 70 درصد قرار دارند.

وی اظهار داشت: از نظر شاخص رسیدگی و نهایی کردن شکایات، شرکت های انتقال داده های ندا گستر صبا (صبانت) و آسیاتک با 100 درصد، شاتل با 8/99 درصد و داده پردازی فن آوا با 6/99 درصد موفق شدند رضایت مردم را جلب کنند.

سامانه195 سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مسئولیت ثبت؛ پاسخگویی و پایش درخواست؛ شکایت؛ پرسش؛ انتقاد و پیشنهاد در حوزه خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات من جمله تلفن ثابت و همراه؛ اینترنت و پست و همچنین ثبت و رسیدگی به درخواستهای ملاقات با وزیر می باشد.

اطلاعیه تغییرات سرویس شبانه شرکت اینترنت صبانت

بسمه تعالی

مشترک گرامی

بنابرسیاست تشویقی شرکت ترافیک مصرفی کاربران بین ساعت 2 تا 7 صبح در تمامی روزهای هفته و جهت تعرفه های عمومی رایگان بوده (به شرط استفاده منصفانه و تازمان پرنشدن امکانات از طریق بسترهایمخابراتی ) و با توجه به اینکه تعدادی از کاربران درساعات مصرف رایگان به صورت پیوسته و با ابزارهای ( اشتراک گذاری فایل اقدام به مصرف بی رویه پهنای باند )می نمایند، این امر باعث گردیده کاربران دیگر نتوانند از سرویس شبانه به طور مطلوب بهره برداری نمایند.

لذا ازاین پس شرایط بهره برداری از سرویس شبانه رایگان به صورت 2 برابر مجموع حجم های سرویس و حجم اضافه خریداری شده مشترک می باشد که در صورت عبور کاربراز میزان حجم مشخص گردیده متناسب با خریدایشان ، سرعت سرویس شبانه رایگان محدود می گردد که در این حالت اگر مشترک خواهان بهره برداری از سرویس شبانه رایگان با سرعت روزانه خود باشد می بایست به یکی از دوروش فوق اقدام نماید.

الف ) اقدام به خرید حجم اضافه نموده تا سیستم به ایشان اجازه بهره برداری 2 برابر حجم خریداری شده در ساعات رایگان را بدهد

ب ) در صفحه کاری / اطلاعات سرویس ، گزینه ای تحت عنوان وضعیت استفاده شبانه گنجانده شده است که مشترک با انتخاب این گزینه این امکان برایش فعال می گردد که درساعات رایگان به صورت نیم بهاء ، با سرعت روزانه ازسرویس شبانه رایگان بهره برداری نماید که این تغییر وضعیت توسط مشترک هر 24 ساعت یکبار امکان پذیر است .

شایان ذکراست از آنجا که همواره مشتری مداری ، سیاست اصلی این شرکت بوده و می باشد و به منظور جبران حجم های مازاد مصرف شده مشترکینی که مصرف منصفانه را رعایت ننموده و درحال حاضر سرویس ایشان از لحاظ سرعت شبانه رایگان محدود گردیده ، این شرکت از مورخ 1393/06/19 کلیه حجمهای مازاد استفاده شده توسط چنین مشترکینی را در محاسبات لحاظ نموده و به عبارت ساده آنها را صفر نموده است تا این گونه مشترکین این امکان برایشان فراهم گردد تا با خرید حجم اضافه قادر به استفاده از 2 برابر حجم مذکور درساعات رایگان باشند

لذا خواهشمند است با مصرف منصفانه در ساعات رایگان شبانه ما را در خدمت رسانی هر چه بیشتر به خود ودیگرکاربران یاری نمائید

با تشکر

شرکت انتقال داده های ندا گستر صبا